Fossil Shell Flour
Amorficzna ziemia okrzemkowa
Okrzemki
Perma-Guard

Czym są okrzemki

Poznaj fascynujący świat oceanicznych organizmów żywych wspomagających zdrowie ludzi i zwierząt.

Przejdź do sklepu

Okrzemka jest jednokomórkowym organizmem tak maleńkim, że aby miałaby być dostrzeżona, musiałaby być powiększona tysiące razy. Okrzemka występuje we wszystkich rodzajach wód na Ziemi, zarówno słodkich jak i słonych. Występuje nawet w wilgotnych glebach. Organizm ten jest podstawowym pokarmem dla stworzeń w środowisku wodnym.
Można by go nazwać „morską trawą”. Obecność wyższych form życia w środowisku wodnym zależy od obecności okrzemek w znacznych ilościach. Bez nich te formy życia nie mogłyby istnieć. Okrzemki są tak płodne, że gdyby wszystkie je zgromadzić i umieścić na końcu huśtawki na desce, a wszystkie inne lądowe organizmy, drzewa, kwiaty itp. na drugim jej końcu, to organizmy lądowe znalazłyby się wysoko w powietrzu. Innymi słowy okrzemek jest znacznie więcej niż wszystkich innych organizmów lądowych razem wziętych.

Dlaczego ten mały organizm jest tak ważny?
 Nie wiadomo, jak wiele ryb albo innego morskiego pożywienia jest w Twojej diecie ale miliony ludzi głodowałoby, gdyby nie miało dostępu do ryb morskich i lądowych.

Ogromna większość zwierząt morskich nie istniałaby, gdyby nie miała dostępu do tego pożywienia.
 Ten malutki morski organizm jest na przykład podstawowym pożywieniem gigantycznych wielorybów fiszbinowych, które ważą nawet 90 ton. Nie wiemy też, czy wieloryby mają świadomość, że organizmy te istnieją – bo z pewnością ich nie widzą. Wieloryby otwierają swoje olbrzymie paszcze, pobierając tony wody i odfiltrowując mikroskopijne organizmy. Największe zwierzę na Ziemi zawdzięcza swoje życie najmniejszemu organizmowi na Ziemi.
Perma-Guard

Naturalnie wspomaga
organizmy ludzi i zwierząt

Poznaj fascynujący świat oceanicznych organizmów
żywych wspomagających zdrowie ludzi i zwierząt.

Sprawdź ofertę naszego sklepu

Ziemia okrzemkowa

Jak okrzemki wpływają na zdrowie

Poznaj fascynujący świat oceanicznych organizmów żywych wspomagających zdrowie ludzi i zwierząt.

Jak ważne są dla Ciebie okrzemki? Nie ma znaczenia, czy słyszałeś o tych organizmach. One są dla Ciebie ważne dla dobrego samopoczucia i być może Twojego istnienia. Jesteśmy pewni, że rasa ludzka nie mogłaby istnieć – przynamniej w takiej formie, jaką ją znamy – gdyby nie istniały okrzemki. Jest bardzo ważne, abyś zyskał wiedzę na temat tych organizmów oraz wiedział, dlaczego są one tak ważne – ponieważ rodzaj ludzki obecnie stwarza niebezpieczeństwo dla własnego istnienia niszcząc najważniejszy dla Ziemi żyjący organizm.

 

Mikroskopijne pancerzyki okrzemek ziemi okrzemkowej są zbudowane głównie z dwutlenku krzemu SiOi śladowych ilości innych składników mineralnych. Okrzemki powstawały w środowisku wodnym więc są one nierozpuszczalne w wodzie. Przechodzą one przez układ pokarmowy ludzi, zwierząt i ptaków w stanie prawie nietkniętym; także przez ich żołądki, gdzie przebywają w żrących sokach trawiennych. Tylko niewielkie ich ilości ulegają metabolizie. Podczas przejścia przez układ trawienny ma miejsce szereg ważnych zdarzeń.

Zdarzenia te mają charakter fizyczny i są one bezpieczne dla organizmu.

Mikrofotografia poniżej pokazuje szkielet pancerzyka okrzemki w powiększeniu 7 000 razy:

Kształt pancerzyka i wielkość otworów w jej ściance są bardzo ważne. Dodatkowo każdy pancerzyk obarczony jest silnym elektrycznym ładunkiem ujemnym. Wiele szkodliwych substancji, które dostają się do żywych organizmów ma ładunek dodatni. Okrzemki – dzięki ujemnemu ładunkowi – działają jak magnes, który przyciąga i absorbuje i niszczy dodatnio naładowane szkodliwe substancje, które są dostatecznie małe aby wniknąć w otwory skorupki. Okrzemki przechodzą przez żołądek i jelita uwalniając je od niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Okrzemka przechodząc przez system trawienny ociera się o pasożyty powodując ich uszkodzenia, co jest przyczyną ich śmierci. Sama przechodzi przez organizm nie powodując żadnych szkód.
Większość żywych stworzeń codziennie pozostaje w kontakcie z jajami pasożytów. Pasożyty można unicestwić przez podanie toksycznych substancji lub równie skutecznej i nieszkodliwej ziemi okrzemkowej.

Zdarzenia te mają także charakter częściowo chemiczny, gdyż niewielkie ilości okrzemek ulegają reakcji chemicznej w obecności żrącego soku trawiennego w żołądku
. W kontakcie z żołądkowym kwasem solnym pancerzyki okrzemek metabolizują do wysoce przyswajalnego i bezpiecznego kwasu krzemowego, który wchłaniany przez organizm powoduje znaczne polepszenie stanu zdrowia organizmu. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładkach Zastosowanie i Literatura.

We współczesnym świecie większość pożywienia (zwierzęcego lub ludzkiego) i większość wód a także powietrze zawierają niebezpieczne substancje, które osłabiają system immunologiczny angażując energię, która mogłaby być wykorzystana w przypadku zwierząt do produkcji mięsa lub mleka. Przykładowo kanadyjski lekarz weterynarii Dr. Johnson odkrył, że ziemia okrzemkowa absorbuje bakterie wywołujące biegunkę i usuwa te bakterie z ich ciała. Zwierzę jest chronione przed niepotrzebnym stresem i możliwą śmiercią.


Zwierzę żywione pokarmem z dodatkiem odpowiedniej ilości mączki okrzemkowej o dobrej jakości, nie podlega wpływowi pasożytów i toksycznych chemikaliów odnosząc maksymalną korzyć ze skonsumowanej żywności i wody.
 Dzięki temu powyższym koszty weterynaryjne mogą być zredukowane nawet do 75%.

O wszechstronnym zastosowaniu okrzemek wydobywanych ze złóż 
Bardziej szczegółowe informacje dostępne są w zakładkach Zastosowanie i Literatura.
Bardzo ciekawe informacje na temat ziemi okrzemkowej znajdziecie Państwo w polskim E-booku “Diatomit Strażnikiem Twojego Zdrowia”, który można kupić na http://www.vibronika.eu.
Fossil shell Flour

Obejrzyj film

Perma-Guard, ze swoim ponad 40 letnim doświadczeniem, jest firmą znaną w całym świecie jako dostawca wysokiej jakości, bardzo czystej ziemi okrzemkowej.
Przejdź do sklepu

Sklep Online

W naszym sklepie zaopatrzysz się w ziemię okrzemkową Fossil Shell Flour
Serdecznie zapraszamy do zakupów