Fossil Shell Flour
dla zwierząt
DIATOMIT
Fossil Shell Flour

Eliminacja pasożytów w organizmach zwierząt

Detoksykacja i oczyszczanie jelit, pomoc w usuwaniu pozostałości po grzybach, pleśni,  bakteriach i lekach, endotoksyn, pestycydów oraz kationów ciężkich metali, oczyszczanie jelit z zalegających wydzielin i stwardniałej materii

Ziemia Okrzemkowa FSF jest  odpowiedzią na nietoksyczną i bezpieczną dla środowiska eliminację pasożytów, pcheł, kleszczy, pluskiew domowych, wszy, mrówek, mszyc, i innych szkodników. Ziemia Okrzemkowa bezpiecznie eliminuje owady i pasożyty poprzez fizyczne (nie chemiczne) niszczenie ich organizmów. Dlatego jest tak nieszkodliwa i bezpieczna dla ludzi, roślin oraz zwierząt domowych i hodowlanych. Mikroskopijne, twarde i ostre cylindryczne skorupki FSF niszczą chitynowe powłoki owadów i absorbują wodę powodując niszczenie i usychanie owadów oraz pasożytów.

Podobnie jak u ludzi, biologicznie czynny krzem wzmacnia układ mięśniowo-naczyniowy zwierząt, pomaga w leczeniu osteoporozy, zmniejsza alergie, zmniejsza zapadalność na choroby górnych dróg oddechowych, mniejsza skłonność do zaparć, polepsza gojenie się złamań kostnych a dodatkowo w przypadku kur polepsza produktywność kur niosek, polepsza stan jaj oraz formę fizyczną hodowanych kurczaków.

Dodatkowe informacje dotyczące krzemu, jego metabolizmie oraz wyników badań klinicznych u ludzi, zwierząt i ptaków są dostępne w zakładce Literatura.

silicon_in_chickens

Zdjęcie powyżej przedstawia efekt diety bogatej w krzem vs diety ubogiej w krzem

(Silicon as an essential trace element in animal nutrition, Edith Muriel Carlisle,
School of Public Health, University of California, Los Angeles
).

Perma-Guard

Ziemia Okrzemkowa FSF
jest bezpieczna dla zwierząt
spodziewających się potomstwa.

Sprawdź ofertę naszego sklepu

Fossil Shell Flour

Poprawa kondycji zwierząt.

Rekomendowane dzienne porcje Ziemi Okrzemkowej FSF dla zwierząt

Dzienna dawka przyjmowanej Ziemi Okrzemkowej FSF zależy od zwierzęcia i jego wagi. Również podobnie jak u ludzi należy zacząć od dawki mniejszej i powoli zwiększać podawaną porcję do wielkości jak poniżej:

Kociaki

½ łyżeczki od herbaty

Koty

1 łyżeczka od herbaty

Szczeniaki

od ½ do 1 łyżeczki od herbaty

Psy o wadze poniżej 16 kg

1 łyżeczka od herbaty

Psy o wadze między 16 a 45 kg

1 łyżeczka od herbaty

Psy o wadze powyżej 45 kg

2 łyżki stołowe

Konie

od ½ do 1 szklanki (100-200 gramów)

Bydło, krowy mleczne, kozy i owce

2% suchej masy podawanej w karmie

Kury i kurczaki

5% suchej masy podawanej w karmie
Fossil Shell Flour

Zalecenia i środki ostrożności

  • Nie dopuszczaj do przedostania się Ziemi Okrzemkowej FSF do oczu. Ziemia Okrzemkowa, jako środek wysuszający, może powodować ich suchość. Unikaj długotrwałego wdychania dużych stężeń rozpylanej Ziemi Okrzemkowej FSF , gdyż może to doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. Zakładaj maskę na twarz (lub postępuj ostrożnie) szczególnie wtedy, kiedy masz problemy z płucami i układem oddechowym lub gdy masz astmę. Nie nanoś przesadnie dużej ilości Ziemi Okrzemkowej FSF na dywany, wykładziny itd., gdyż może to powodować zaburzenia w pracy używanych odkurzaczy.
  • NIGDY NIE STOSUJ krystalicznych odmian Ziemi Okrzemkowej i nie posiadających jakości spożywczej, stosowanych do filtracji. Może to spowodować uszkodzenia Twojego organizmu lub Twoich zwierząt
  • Stosowanie Ziemi Okrzemkowej w innych celach niż tych dopuszczonych przez EPA, USDA, lub FDA podlega surowym prawom restrykcyjnym.
  • Ziemia Okrzemkowa jako dodatek do żywności nie może być stosowana jako substytut zróżnicowanej diety. Dodatki do żywności nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tradycyjne stosowanie Ziemi Okrzemkowej jako dodatku do żywności nie zapewnia stuprocentowego uzyskania pożądanych wyników.
  • Nasze produkty jako dodatek do żywności nie zastępują stawiania diagnozy jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub chorób bez konsultacji z weterynarzem lub właściwym lekarzem. Jeżeli Ty, Twoje dziecko lub Twoje zwierzę bierzecie leki, skontaktuj się z lekarzem lub weterynarzem zanim zaczniesz stosować Ziemię Okrzemkową FSF w celu skonsultowania ewentualnych jej interakcji z przyjmowanymi lekami. Skontaktuj się z lekarzem lub weterynarzem również wtedy, gdy masz wątpliwości odnośnie stosowania Ziemi Okrzemkowej FSF.

Sklep Online

W naszym sklepie zaopatrzysz się w ziemię okrzemkową Fossil Shell Flour
Serdecznie zapraszamy do zakupów