Fossil Shell Flour
ochrona ziarna
DIATOMIT
Fossil Shell Flour

Naturalny środek zwalczający szkodniki.

Amorficzna Ziemia Okrzemkowa FSF® o jakości spożywczej służy jako bezpieczny dodatek do zboża zwalczający larwy mącznika i inne szkodniki.

Ziemia Okrzemkowa FSF jest  odpowiedzią na nietoksyczną i bezpieczną dla środowiska eliminację pasożytów, pcheł, kleszczy, pluskiew domowych, wszy, mrówek, mszyc, i innych szkodników. Ziemia Okrzemkowa bezpiecznie eliminuje owady i pasożyty poprzez fizyczne (nie chemiczne) niszczenie ich organizmów. Dlatego jest tak nieszkodliwa i bezpieczna dla ludzi, roślin oraz zwierząt domowych i hodowlanych. Mikroskopijne, twarde i ostre cylindryczne skorupki FSF niszczą chitynowe powłoki owadów i absorbują wodę powodując niszczenie i usychanie owadów oraz pasożytów.

jars_with_stored_rice

Zdjęcie przedstawia słoiki, do których włożono ziarno w 1987 roku. Do słoika po prawej dodano Ziemi Okrzemkowej FSF®.

Zdjęcie przedstawia stan z 2004 roku.

Jak widać słoik z prawej strony pozostaje bez robaków!

Badania przeprowadzone przez ACRES USA – najstarsze i największe czasopismo amerykańskie poświęcone zagadnieniom rolnictwa – wskazują, ze ziarno do którego dodawano Ziemię Okrzemkową miało po 12 miesiącach 15 owadów w porównaniu do 16.994 owadów znalezionych w ziarnie bez ochrony Ziemi Okrzemkowej!

Ziemia Okrzemkowa FSF® zabezpiecza nasiona i ziarna przed takimi szkodnikami jak: kapturnik zbożowiec (rhyzopertha dominica), rozpłaszczyk rudy (cryptolestes pusillus), ryjkowiec, wołek zbożowy (sitophylus oryzae, calandra), spichrzel orzechowiec (oryzaephilus mercator), spichrzel surinamski (oryzaephilus surinamensis syn silvanus surinamensis), trojszyk (tribolium castaneum, tribolium confusum), mącznik młynarek (tenebrio molitor), mole, ich larwy i wiele innych…

Ziarna i nasiona, które można zabezpieczać to: jęczmień, gryka, owies, kukurydza, żyto, ryż, sorgo, proso, ziarna słonecznika, pszenica i inne…

Ziarno po dodaniu ziemi okrzemkowej FSF® będzie miało lekko „zakurzony” wygląd, szybkość jego ruchu będzie zmniejszona, a zdrowe ziarna zapełnią większą objętość zbiornika niż to by było w przypadku ziaren zakażonych.

Perma-Guard

Naturalny środek zwalczający szkodniki

Sprawdź ofertę naszego sklepu

Fossil Shell Flour

Sposób użycia

Silosy:

Ziemia Okrzemkowa FSF® jako składnik zabezpieczający przed szkodnikami: dodaj 3,3 kg FSF® na każdą tonę ziarna (0,33%).

W domu:

Sugerowana porcja to 1 szklanka Ziemi Okrzemkowej na 20 kg ziarna. Taka porcja wystarczy na ochronę ziarna przed szkodnikami.

Fossil Shell Flour

Zalecenia i środki ostrożności

  • Nie dopuszczaj do przedostania się Ziemi Okrzemkowej FSF do oczu. Ziemia Okrzemkowa, jako środek wysuszający, może powodować ich suchość. Unikaj długotrwałego wdychania dużych stężeń rozpylanej Ziemi Okrzemkowej FSF , gdyż może to doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. Zakładaj maskę na twarz (lub postępuj ostrożnie) szczególnie wtedy, kiedy masz problemy z płucami i układem oddechowym lub gdy masz astmę. Nie nanoś przesadnie dużej ilości Ziemi Okrzemkowej FSF na dywany, wykładziny itd., gdyż może to powodować zaburzenia w pracy używanych odkurzaczy.
  • NIGDY NIE STOSUJ krystalicznych odmian Ziemi Okrzemkowej i nie posiadających jakości spożywczej, stosowanych do filtracji. Może to spowodować uszkodzenia Twojego organizmu lub Twoich zwierząt
  • Stosowanie Ziemi Okrzemkowej w innych celach niż tych dopuszczonych przez EPA, USDA, lub FDA podlega surowym prawom restrykcyjnym.
  • Ziemia Okrzemkowa jako dodatek do żywności nie może być stosowana jako substytut zróżnicowanej diety. Dodatki do żywności nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tradycyjne stosowanie Ziemi Okrzemkowej jako dodatku do żywności nie zapewnia stuprocentowego uzyskania pożądanych wyników.
  • Nasze produkty jako dodatek do żywności nie zastępują stawiania diagnozy jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub chorób bez konsultacji z weterynarzem lub właściwym lekarzem. Jeżeli Ty, Twoje dziecko lub Twoje zwierzę bierzecie leki, skontaktuj się z lekarzem lub weterynarzem zanim zaczniesz stosować Ziemię Okrzemkową FSF w celu skonsultowania ewentualnych jej interakcji z przyjmowanymi lekami. Skontaktuj się z lekarzem lub weterynarzem również wtedy, gdy masz wątpliwości odnośnie stosowania Ziemi Okrzemkowej FSF.

Sklep Online

W naszym sklepie zaopatrzysz się w ziemię okrzemkową Fossil Shell Flour
Serdecznie zapraszamy do zakupów